Dotyczy: naboru członków III kadencji Rady Zatrudnienia Socjalnego

W związku z kończącą się II kadencją Rady Zatrudnienia Socjalnego, Minister Rodziny
i Polityki Społecznej ogłosił nabór na członków III kadencji Rady Zatrudnienia Socjalnego. Nabór został ogłoszony 29 sierpnia br. i  trwa do 19 września br.

Załącznik:

Pismo Pani Anity Czerwińskiej, Sekretarza Stanu MRiPS, Pełnomocnika Rządu ds. ekonomii społecznej informujące o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Zatrudnienia Socjalnego.

Zasady przyznawania dotacji z pominięciem otwartego konkursu ofert na zadanie pn. ”Organizacja na terenie Tczewa pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego toczącego się na terenie Ukrainy”.

Prezydent Miasta Tczewa Zarządzeniem Nr 90/2022 z dnia 16 marca 2022 r. w sprawie określenia trybu postępowania o udzielenie dotacji oraz sposobu jej rozliczenia i kontroli wykonywania zleconego zadania na podstawie art. 12 ust. 8 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa ogłasza zasady przyznawania dotacji z pominięciem otwartego konkursu ofert na zadanie pn. ”Organizacja na terenie Tczewa pomocy ofiarom konfliktu zbrojnego toczącego się na terenie Ukrainy” (wersja pdf).

Wytworzyła: Magdalena Pieczewska                                  

Zaakceptowała: Iwona Bylicka

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych

Rekompensaty za gaz dla NGO

Szanowni Państwo,Przyjęto ustawę, mówiąca o rekompensatach dot. opłat za gaz określonym w ustawie podmiotom, w tym organizacjom pozarządowym. Pod poniższym linkieminformacje i odnośniki: https://publicystyka.ngo.pl/tanszy-gaz-dla-ngo-rozporzadzenie-ze-wzorem-oswiadczenia

Izabela Michnowska Pełnomocnik Wojewody Pomorskiego Do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku mail: izabela.michnowska@gdansk.uw.gov.pl mailto:izabela.michnowska@gdansk.uw.gov.pltel. 30 77 719 (pokój 393)- tel. 789408027

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Urząd Miejski w Tczewie informuje, iż na terenie powiatu tczewskiego w 2022 roku będzie funkcjonować 5 punktów pomocy, w tym 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz 2 punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. W załączeniu znajduje się szczegółową informacja o lokalizacji punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z harmonogramem wskazującym dni i godziny, w których jest udzielana nieodpłatna pomoc prawna lub świadczone nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatna mediacja oraz sposobem umawiania terminu wizyty w punktach.

Lista punktów npp i npo godziny na 2021

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa

Sposób umawiania terminu wizyty w punktach

Czekaliśmy na to ponad półtora roku. Ruszyły rozgrywki XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!

https://m.laczynaspilka.pl/click.html?x=a62e&lc=HD&mc=F&s=ESga&u=5&z=BG6vDep&
    Czekaliśmy na to ponad półtora roku. Ruszyły rozgrywki XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!     Już blisko stu reprezentantów i reprezentantek Polski różnych kategorii wiekowych brało udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wśród uczestników znajdziemy zawodników i zawodniczki pokroju Arkadiusza Milika, Kacpra Kozłowskiego, Jakuba Modera czy Pauliny Dudek. Ich śladami ruszają właśnie uczestnicy XXII edycji, której rozgrywki wystartowały. Wiosną przekonamy się, kto wywalczy sobie prawo gry na PGE Narodowym.
    To było długie półtora roku. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam wiele rzeczy, w tym grę w największym piłkarskim Turnieju dziecięcym w Europie. Teraz nareszcie przyszedł czas, żeby powrócić na boiska w całym kraju i znów powalczyć o prawo występu na PGE Narodowym. Przypomnijmy, że w tym momencie istnieją tylko trzy drogi do zagrania w piłkę na tym stadionie – gra w seniorskiej reprezentacji Polski, występ w finale Fortuna Pucharu Polski i właśnie awans do finału Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W dotychczasowej historii finaliści Turnieju strzelili na murawie tego obiektu już ponad 100 goli. Na zwycięzców tegorocznej edycji czekać będzie wyjątkowa nagroda główna – wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie ze wszystkimi piłkarzami kadry.
    – Te rozgrywki to szansa dla młodych piłkarek i piłkarzy z całego kraju na doskonałą zabawę, wzmacniającą więzi wewnątrz drużyny oraz pozwalającą na zawarcie nowych znajomości. To również szansa na pokazanie swojego talentu w meczach obserwowanych przez wielu kibiców i ekspertów. Nie jest przypadkiem, że w dotychczasowych edycjach Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” występowali późniejsi reprezentanci i reprezentantki Polski. Jako PZPN robimy wszystko, żeby jak najwięcej uczestniczek i uczestników spełniło swoje marzenie i trafiło do drużyn narodowych. Pozostali przeżyją piękną przygodę, którą będą długo wspominać, i która – mocno w to wierzymy – sprawi, że aktywność fizyczna pozostanie z nimi na całe życie – mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.
    Start w gminach i powiatach, finał w Warszawie
    Zapisy do XXII edycji Turnieju w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12, trwały do końca października. Zgłaszały się szkoły (stanowiące 72 proc. wszystkich zarejestrowanych zespołów), kluby (18 proc.), UKS-y (8 proc.), a także inne podmioty prowadzące działalność szkoleniowo-sportową (2 proc.).     Udział szkół w ogólnej liczbie ekip zgłoszonych do rozgrywek niezmiennie utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak pokazuje historia, wysoki jest też poziom sportowy uczniów i uczennic placówek oświaty. To właśnie swoje szkoły podstawowe reprezentowali w minionych edycjach Turnieju obecni reprezentanci i reprezentantki Polski: Paulina Dudek przystąpiła do gry wraz z koleżankami ze szkoły w Słubicach, Jakub Moder z Drawska, a Kacper Kozłowski z Koszalina. Na Pomorzu byli to z kolei m.in. Michał Nalepa (obecnie Jagiellonia Białystok) oraz Oliwier Sławiński, czyli jeden z najmłodszych piłkarzy ekstraklasy. Napastnik Zagłębia Lubin mimo zaledwie 16 lat coraz częściej pojawia się w składzie pierwszej drużyny „Miedziowych”.
    Tych przykładów jest oczywiście coraz więcej. Tylko w młodzieżowych reprezentacjach kraju zagrało już łącznie kilkudziesięcioro byłych uczestników i uczestniczek rozgrywek. Powołania do narodowych drużyn do lat 17 otrzymują już chociażby ci, którzy jeszcze trzy lata temu grali w finałach U-12 na PGE Narodowym: Zuzia Witek i Mikołaj Tudruj. Od zawodników i zawodniczek z turniejową przeszłością aż roi się również w seniorskich kadrach, a także na zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. Udział w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to zatem nie tylko ruch, zabawa i integracja (dla wszystkich), ale też szansa na bycie zauważonym (dla tych marzących o zawodowej karierze).
    W tym roku przed taką szansą staną kolejne dzieci. W tegorocznych rozgrywkach najliczniej reprezentowana będzie najstarsza kategoria wiekowa – U-12. Zespoły zgłoszone do Turnieju stanowią aż 44 proc. wszystkich drużyn. Ekipy do lat 10 stanowią 32 proc. frekwencji, a najmłodszą kategorię wiekową U-8 reprezentuje 24 proc. zespołów.
    Do tegorocznej edycji najwięcej drużyn zgłosiło się z województw: Wielkopolskiego, Małopolskiego i Lubelskiego. Niemal każdy powiat (98 proc.) będzie w tym roku reprezentowany przez co najmniej jedną drużynę.     Harmonogramy gier w poszczególnych powiatach są ustalane przez koordynatorów wojewódzkich Turnieju. To oni informują opiekunów wszystkich drużyn o terminach meczów. Terminarze można ponadto sprawdzić na oficjalnej stronie Turnieju: www.zpodworkanastadion.plhttps://m.laczynaspilka.pl/click.html?x=a62e&lc=Hs&mc=F&s=ESga&u=5&z=BgaL5yb&  .
    Obecnie odbywają się już pierwsze mecze na etapie gminnym i powiatowym. XXII edycję rozgrywek zainaugurowali w pierwszy weekend listopada chłopcy z kategorii U-8 w powiecie limanowskim (woj. małopolskie). W spotkaniu otwierającym turniej naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły Uranu Łukowica.
    – Po wielu miesiącach przerwy Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” nareszcie wrócił na boiska i stadiony. Dzieci już grają i mogą cieszyć się piłką, co jest dla nas bardzo ważne. Rozgrywki odbywają się w całej Polsce, a to stwarza dzieciom szanse na pokazanie swoich piłkarskich umiejętności, na przeżycie fantastycznej przygody i złapanie pasji do sportu, która zostanie na całe życie. Jesteśmy dumni, że od 15 lat Tymbark jest główny sponsorem tej największej w Europie imprezy piłkarskiej dla chłopców i dziewczynek. Mamy nadzieję, że Turniej dalej będzie się tak wspaniale rozwijał. Trzymamy kciuki za wszystkich! – mówi Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.
    Ten pierwszy etap – gminny i powiatowy – zakończy się wiosną. Jego zwycięzcy wywalczą przepustki do finałów wojewódzkich. Dla drużyn z najmłodszej kategorii będzie to ostatni etap rozgrywek, natomiast zespoły w kategoriach U-10 oraz U-12 będą w ich trakcie rywalizować o awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Warszawie.
    Wielki finał XXII edycji rozgrywek planowany jest, tradycyjnie już, na stadionie PGE Narodowym. W dotychczasowej historii finaliści turnieju strzelili na murawie tego obiektu już 102 gole. Część z nich przedniej urody.
    [wideo – link: https://www.facebook.com/PilkaDlaWszystkich/videos/340037801248273]
    Turniej promuje piłkę nożną wśród dziewczynek
    W Turnieju od samego początku jego istnienia występują tak chłopcy, jak i dziewczęta. Przez ponad 20 lat rozgrywki przyczyniły się do popularyzacji kobiecego futbolu w Polsce. Obecnie do każdej z żeńskich reprezentacji kraju (seniorskiej, a także młodzieżowych: do lat 15, 17 i 19) regularnie powoływanych jest po kilka byłych uczestniczek Turnieju. Wagę rozgrywek dla rozwoju kobiecej piłki w Polsce podkreśla selekcjonerka kadry A oraz koordynatorka szkolenia piłki nożnej kobiet w PZPN, Nina Patalon.
    – Uważam, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zrobił wspaniałą rzecz dla futbolu kobiecego. Te rozgrywki docierają do mentalności, dotykają aspektów społecznych i na przestrzeni lat spowodowały realną zmianę. Widać, że coraz więcej dziewczynek gra w piłkę, czuć rosnące zaangażowanie całych rodzin i coraz większą dostępność tego sportu w całej Polsce. Turniej wychował nam piłkarki jak Paulina Dudek, ale przede wszystkim wychował pokolenia ludzi obytych z piłką w wykonaniu dziewczynek, dla których jest to całkowicie naturalna rzecz. Ten niesamowity wpływ na całe środowisko to chyba największy sukces Turnieju – podkreśla Patalon.
    Poza wspomnianą przez Patalon Dudek do seniorskiej reprezentacji Polski dotarły już także Adriana Achcińska, Oliwia Szperkowska, Kinga Kozak, Małgorzata Mesjasz, Nikol Kaletka, Weronika Zawistowska czy Dominika Grabowska.
    Wśród zespołów żeńskich najliczniej reprezentowana jest kategoria U-12 (48 proc.). Dla tych zawodniczek to kontynuacja występów w Turnieju. Wiele z nich, będąc w przedziale wiekowym 7-10 lat, rywalizowało we wcześniejszych edycjach rozgrywek. Dziś wciąż chcą i grają w piłkę. Najliczniej na Lubelszczyźnie, skąd pochodzi 17 procent wszystkich zarejestrowanych dziewczęcych zespołów.     Drużyny z województwa pomorskiego stanowią 6 procent wszystkich ekip zgłoszonych do XXII edycji turnieju. Najwięcej zespołów jest z powiatów gdańskiego, kartuskiego oraz z Gdańska. Pierwszą drużyną, która zgłosiła się do rozgrywek na Pomorzu była Fregata Gdańsk.
    Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem marka Tymbark, a sponsorem brązowym firma Electrolux. XXII edycja rozgrywek odbywać się będzie pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Komitet Honorowy tworzą: Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Zdrowia.
   
    Kontakt z mediami:     Magdalena Wańdoch, PZPN, adres e-mail: magdalena.wandoch@pzpn.pl, tel. 797 700 735     Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870 82 04     PZPN, Bitwy Warszawskiej 1920 7, Warszawa, mazowieckie 02-366, PL     Rezygnacja https://m.laczynaspilka.pl/unsubscribe.html?x=a62e&m=Yn&mc=F&s=ESga&u=5&z=BBDlIsU&pt=unsubscribe  z otrzymywania wiadomości lub uaktualnienie https://m.laczynaspilka.pl/change_details.html?x=a62e&m=Yn&s=ESga&u=5&z=BxrCPOy&pt=change_details  danych kontaktowych.

Zaproszenie na bezpłatne szkolenie skierowane do organizacji pozarządowych

Szkolenie p.t. „Jak poprawnie prowadzić i rozliczać projekty z aplikacją 2do2”.

*     19 października (wtorek)

*     g. 15-17

*     zapisy poprzez formularz: https://forms.gle/6nQhe8Dvp98w2svK9 (liczba miejsc ograniczona)

*     Szkolenie odbędzie się w formie online – osoby zapisane otrzymają link służący do logowania

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do osób które nie posiadają żadnego lub posiadają umiarkowane doświadczenie w rozliczeniach projektów.

W trakcie szkolenia uczestnicy i uczestniczki:

►   dowiedzą się jak przygotować się do rozliczeń projektów

►   jak uniknąć najczęściej pojawiających się błędów i pomyłek

►   na co zwrócić szczególną uwagę w procesie prowadzenia i wydatkowania projektu

►   w jaki sposób pomocna w prowadzeniu projektów może być Aplikacja 2do2.

Szkolenie poprowadzą ekspertki i trenerki– Magdalena Szeniawska i Natalia Kata-Gawlik.  Prowadzące posiadają kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów w organizacjach pozarządowych ale również w biznesie oraz instytucjach publicznych. Od lat prowadzą szkolenia z zakresu rozliczeń projektów dla organizacji za całej Polski, na co dzień konsultują organizacjom oraz tworzą Aplikację 2do2 (narzędzie służące prowadzeniu i rozliczaniu projektów w organizacjach). www.2do2.org.pl

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu:

📞516 680 168

 📨2do2@mierzwysoko.org.pl

Facebook: https://www.facebook.com/aplikacja2do2

 Pozdrawiam Magdalena Szeniawska
https://publicystyka.ngo.pl/jak-zadbac-o-siebie-i-swoja-organizacje-z-2do2

Korzystaj z aplikacji 2do2 | www.2do2.org.pl

Stworzona, by sprawnie prowadzić budżet w NGO i łatwo rozliczać projekty.
tel. 501 792 448

www.facebook.com/aplikacja2do2
www.instagram.com/aplikacja_2do2/
www.mierzwysoko.org.pl

Zapisy na konferencję dla organizacji pozarządowych „Porozmawiajmy o inicjatywach!” Konferencja dla NGO w Łodzi

Szanowni Państwo!

Sobota 2 października z pewnością zapowiada się bardzo intensywnie dla osób zaangażowanych w działalność w organizacjach pozarządowych, w tym w szczególności w stowarzyszeniach i fundacjach.
Zapraszam osoby chcące zacząć działać w grupach nieformalnych, albo chcących założyć fundację.

Zaczniemy o godzinie 10:00 w Łódzkim Domu Kultury (ul. Traugutta 18). „Konferencja Regionalna KIPR Porozmawiajmy o Inicjatywach” to event obowiązkowy dla działaczy trzeciego sektora z województwa Łódzkie Łodzi i nie tylko, bo konferencję będziemy transmitować on-line! Od praktyków dowiemy się m.in. o tworzeniu grafik, czy pozyskiwaniu środków na działalność organizacji pozarządowych. Gwarantowane również sporo przydatnych porad związanych z prowadzeniem księgowości. Będzie czas na networking, dyskusję i pytania do ekspertów.

Program: https://konfederacjaipr.pl/pl/2021/09/22/porozmawiajmy-o-inicjatywach-2-pazdziernika-konferencja-kipr-w-lodzi/

Zapisy: https://www.survio.com/survey/d/kiprlodz

Cena: bezpłatnie

Miejsce: Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź

on-line: FB i YT – linki wyślemy wszystkim po zarejestrowaniu

Komunikat – Szczepienie COVID

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w ramach akcji promocyjnej szczepień przeciwko COVID-19 na terenie Tczewa będzie możliwość zaszczepienia się przez osoby powyżej 18 roku życia szczepionką jednodawkową Johnson & Johnson.

Realizacja szczepień odbędzie się w Powszechnym Punkcie Szczepień w hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 8 ul. Armii Krajowej 70 w terminach:

 • 14 sierpnia 2021 roku;
 • 21 sierpnia 2021 roku;
 • 28 sierpnia 2021 roku

w godzinach 10.00-18.00.

Szczepienia nie wymagają wcześniejszej rejestracji. Konieczne jest jednak posiadanie dokumentu tożsamości.

Ponadto dostępna jest również szczepionka dwudawkowa firmy Pfizer. Obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 539 703 761.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Skuteczna strategia marketingowa dla NGO. Weź udział w szkoleniu NIW

Skuteczna strategia marketingowa dla NGO. Weź udział w szkoleniu NIW

Wydaje się, że zrealizowanie efektywnego projektu w Twojej organizacji to nic trudnego. Niestety, nie zawsze wystarczą dobre chęci i zapał. Jeśli chcesz podejść do tematu profesjonalnie, zapoznaj się bliżej ze strategią marketingową!

Wszystkich zainteresowanych tematem zachęcamy do udziału w kolejnym webinarze „Mam projekt – czas na strategię marketingową!”. Wydarzenie poprowadzą Maria Dzięcielska i Karol Izdebski z Biura Korpusu Solidarności w #NIW.

Termin:

29 lipca, godz. 12:00

Link: https://fb.me/e/2mCiGfSos

Szkolenie jest adresowane do:

 • przedstawicieli organizacji, które myślą o pierwszym dofinansowaniu na projekt;
 • osób, które otrzymały dofinansowanie na projekt i chcą podnieść jego skuteczność;
 • osób, które mają problemy z realizacją działań w ramach projektu i szukają rozwiązania konkretnego niepowodzenia w wypełnieniu wskaźnika;
 • wszystkich zainteresowanych tworzeniem skutecznej strategii marketingowej dla NGO.

Poziom zaawansowania:

Szkolenie jest dla początkujących i średniozaawansowanych.

Oto, czego się nauczysz:

 • dowiesz się, jak krok po kroku przygotować strategię marketingową i jak trafić do konkretnych grup docelowych;
 •  poznasz poszczególne elementy strategii i dowiesz się, jak je określać;
 • poznasz rezultaty i korzyści dla Twojego projektu lub organizacji, jakie daje dobrze opracowana strategia marketingowa;
 • dowiesz się, jak strategia może zwiększyć zainteresowanie ludzi Twoim projektem lub organizacją;
 • odpowiemy też na pytanie: Czy można zrobić dobry projekt bez strategii marketingowej?

Nagranie ze spotkania znajdziesz po jego zakończeniu na kanale YouTube NIW-CRSO: https://www.youtube.com/c/NarodowyInstytutWolności

Skip to content