Zaproszenie na sesję otwartą międzynarodowego seminarium kontaktowego „Making Waves”

Szanowni Państwo

W dniach 10-11 października 2018 r. w Gdańsku odbędzie się międzynarodowe seminarium kontaktowe „Making Waves” dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek samorządowych z krajów regionu Morza Bałtyckiego. Seminarium skierowane jest do osób reprezentujących organizacje społeczeństwa obywatelskiego, instytucje publiczne i jednostki samorządu terytorialnego, instytucje edukacyjne, badawcze, kulturalne; które są zainteresowane współpracą międzynarodową w regionie bałtyckim, mają realną możliwość jej podjęcia po zakończeniu seminarium, jak również – mają wstępny plan na projekt w ramach programu „Europa dla obywateli”.

Celem seminarium jest przekazanie informacji o priorytetach i zasadach programu “Europa dla obywateli”, wymiana pomysłów i dobrych praktyk, zainspirowanie do działań obywatelskich w ramach programu oraz – stworzenie przestrzeni do nawiązania partnerstw międzynarodowych w regionie. Ponadto podczas spotkania planowane są wystąpienia i prezentacje poświęcone współpracy ze społecznościami lokalnymi, współdziałaniu samorządów i organizacji pozarządowych na rzecz społeczności, pokazaniu najlepszych praktyk w tym zakresie.

Seminarium organizowane jest już po raz 6. w ramach sieci współpracy Punktów Kontaktowych programu „Europa dla obywateli” z krajów regionu Morza Bałtyckiego: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji. W tym roku mamy przyjemność gościć je w Polsce i współorganizować z Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Tegoroczna edycja spotkania jest wyjątkowa: specjalnie dla polskich uczestników przygotowaliśmy seminarium w podziale na dwie części:
– sesję otwartą dla większej liczby osób oraz
– sesję zamkniętą z elementami warsztatu.
Zapisy na sesję zamkniętą zostały już zakończone 21 sierpnia 2018 r. i nie mamy możliwości zaoferowania dodatkowych miejsc.

Zapraszamy jednak bardzo serdecznie do udziału w programie sesji otwartej dla szerszej publiczności!

Sesja otwarta odbędzie się 10 października 2018 r. w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności przy Pl. Solidarności 1 w Gdańsku w godzinach 9.00-14.30. Seminarium będzie w całości prowadzone w języku angielskim.

Szczegółowe informacje oraz formularz zapisu znajdują się na naszej stronie internetowej: https://europadlaobywateli.pl/making_waves_2018_gdansk-2/

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Będziemy również wdzięczni za przekazanie wiadomości o seminarium Państwa kanałami informacyjnymi – dziękujemy!

Z poważaniem

Ewa Kornacka

Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli”
Europe for Citizens Contact Point PolandAl. Ujazdowskie 41
00-540 Warszawa
tel. +48 22 447 61 16
tel. +48 22 447 61 74


www.europadlaobywateli.pl
www.facebook.com/ProgramEuropaDlaObywateli

www.iam.pl/pl/programy/europa-dla-obywateli

Skip to content