Rowerem do Pracy 2018

Dzień dobry,

Rozpoczęliśmy realizację II edycji konkursu Rowerem do Pracy.

Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o pakiety śniadaniowe, gadżety, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków. Jak to zrobić? Wystarczy założyć konto pracownika na stronie  www.roweremdopracy.tczew.pl oraz zacząć korzystać z aplikacji STRAVA. Do założenia konta niezbędny jest kod. Dla naszego urzędu jest to: umtczew2018

Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W 2017 roku 190 osób z 21 tczewskich firm nakręciło na rowerze aż 32350,37 kilometrów! Zarejestrowano wówczas 8218 przejazdów.

W tym roku konkurs startuje szybciej. Rejestracja firm oraz pracowników rusza 9 kwietnia. Start rowerowej rywalizacji to 7 maja.

To nie jedyna zmiana. Tym razem do rejestracji przejazdów rowerzyści będą używać aplikacji STRAVA. Modyfikacje są związane z odpowiedziami zawartymi w pokonkursowych ankietach. Jak wskazali uczestnicy, aplikacja powinna zdecydowanie ułatwić ewidencję przejazdów. Ponadto daje możliwość zaplanowania własnej trasy (nawet codziennie innej) oraz szerokie spektrum urozmaiceń (np. zapisywanie czasu czy prędkości). Osoby, które zapomną włączyć aplikację lub z innych powodów nie rozpoczną zapisu, będą mogły ręcznie uaktualnić swoje wyniki. Dla uczestników konkursu przygotowano szczegółową instrukcję dot. używania aplikacji, która jest dostępna na stronie konkursu. Kolejnym ulepszeniem jest szansa na dołączenie do konkursu w każdym momencie, nie tak jak w zeszłym roku, przed oficjalnym startem.

Motywacji do wybraniu roweru jako środka transportu jest wiele. Na pracowników, którzy zarejestrują przynajmniej 6 przejazdów w tygodniu czekają pakiety śniadaniowe. Oprócz tego, dla najbardziej aktywnych przewidziano nagrody za najwięcej nakręconych kilometrów oraz za największa ilość przejazdów. Wyróżnienia można otrzymać indywidualnie a także jako firma. Rankingi będą widoczne w witrynie konkursu.

Regulamin konkursu pn. „Rowerem do pracy” jest dostępny na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl

Koniec konkursu zaplanowano na 2 września. Rozdanie nagród oraz podsumowanie nastąpi podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września).

Patronat medialny: Dziennik Bałtycki ; naszemiasto.pl ; Radio Tczew ; Tcz.pl ; TvTetka

Konkurs „Rowerem do Pracy” jest realizowany w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam,
Grzegorz Pawlikowski

Skip to content